Strona główna » Działalność naszego Koła w 2018 roku

Działalność naszego Koła w 2018 roku

18 lutego 2019

W poniższym zestawieniu wymieniamy najważniejsze wydarzenia, prace i  remonty, które zostały wykonane w ubiegłym roku w ramach działalności naszego Stowarzyszenia.

W październiku ruszyła nowa edycja kursu przewodnickiego 2018/19, którego organizowanie stanowi jeden z głównych filarów naszych poczynań. Pragniemy zwrócić uwagę na zaangażowanie sporej ilości naszych przewodników oraz sympatyków w prowadzenie wykładów oraz wyjazdów szkoleniowych. Bez tej aktywności oraz poświęcenia nie byłoby możliwe poprowadzenie tego szkolenia.

Zorganizowaliśmy doroczne otwarte rajdy górskie – Puchar Panny, Powitanie Wiosny, Biwakówkę, Harce Jesienne oraz Manewry Beskidnika. Ponadto odbyło się kilka wyjazdów typowo szkoleniowych w ramach prowadzonego kursu przewodnickiego.

Kontynuowaliśmy prace remontowe przy schronisku w Zyndranowej. Wymienione zostały pozostały cztery okna (bazówka, mała sala, duża sala). Jesienią wymieniliśmy szalunek i zrobiliśmy docieplenie pozostałych ścian (duża sala) oraz częściowo wymienione zostały elementy konstrukcyjne, tam gdzie to było niezbędne (przegnicia).

Pozyskaliśmy środki finansowe w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Podkarpackiego w dziedzinie turystyki na modernizację infrastruktury bazy w Wisłoczku. W ramach realizacji projektu zostały wykonane m.in.:

– rozbudowa wiaty wraz z wyposażeniem jej w dodatkowe stoły i ławy

– wymiana niszczejących ław i stołów na polu namiotowym

– budowa nowej, mniejszej wiaty na polu namiotowym

– dokończenie schodów oraz ogólne zabezpieczenie zejścia pod wodospad (poręcze, barierki)

– odsłonięcie oraz oznakowanie w sąsiedztwie bazy ciekawych miejsc o walorach zarówno przyrodniczych jaki i historyczno-etnograficznych

– dwie duże oraz 10 małych tablic informacyjnych

Doposażyliśmy wiaty w Wisłoczku i Zyndranowej w ochronne plandeki, które mogą być opuszczane bądź zwijane w zależności od potrzeb i panujących warunków atmosferycznych.

Powstała nowa strona internetowa SKPB Rzeszów. Mamy nadzieję iż będzie to przejrzysta i ciekawa wizytówka Stowarzyszenia okraszona galeriami zdjęć oraz kompendium informacji o naszej działalności, aktualnych wydarzeniach, kursie przewodnickim czy obiektach noclegowych.

Dziękując za dotychczasową pomoc zachęcamy do śledzenia naszej nowej strony internetowej oraz Facebook-a, gdzie na bieżąco informujemy o podejmowanych działaniach. Zapraszamy także do skorzystania z gościnności zarówno chatki w Zyndranowej jak również bazy namiotowej w Wisłoczku.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Za pomocą przeglądarki internetowej możesz określić konkretne warunki przechowywania plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close